BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kas yra gerumas?

Ryte važiuodama į universitetą autobusu, pamačiau savo vyresnįjį brolį. Kaip kiekvieną rytą, jis sėdėjo ant dviračio ir mynė į darbą. Kiekvieną mielą dieną-sninga, lyja ar šviečia saulė. Pamaniau, kad reikia būti dideliam gamtos fanui, kad gyvenant tokioj klimato zonoj, prisiverstum kasdieną važinėti dviračiu. O gal ne fanui? Tiesiog prisiimti atsakomybę už savo namus.

Prisiminiau, kaip smarkiai vėjuotą ir sniegingą dieną Frankfurte matėm ne vieną ir ne du dviratininkus, bėgiojančius žmones. Ar tik nebus taip, kad mus varžo kažkokie kompleksai, vis dar spraužiamės į rėmus, o gal paprasčiausiai tingim..? O man gražu, kai matau vieną vyrą Vilniuj važinėjantį į darbą su kostiumu ir portfeliuku.

Sningant važinėti nedrįsčiau, bet jau rytoj prižadu į universitetą numinti dviratuku. Dėl savęs, dėl kitų, nes skauda širdį, kai matau didžiulius kamščius mieste, o automobiliuose po vieną žmogų. Plius, sportas gerina nuotaiką ir, pagaliau, nereikia grūstis viešajame transporte ir girdėti zirziančių pensininkų.

Po šių minčių pamačiau prie veterinarijos vaistinės sėdinčią močiutę su savo šuneliu ant kelių. Ant durų darbo laikas skelbė, jog iki atidarymo liko dar beveik valanda. Moteris laukė 9 valandos, glostydama šunelį, kol atidarys vaistinę. Tuo metu mano laikrodis rodė po 8 dvidešimt. Vaizdas suminkštino širdį. Koks turi būti geras žmogus, kad sėdėtum, lauktum beveik valandą dėl savo gyvūno šaltą rytą…

Jei jau prakalbau apie gerumą, turiu prisipažinti, kad sugraudina, kai išgirstu žodžius geras, doras žmogus. Tokių šiandien taip mažai…

Užtenka trupučio nuoširdumo, supratimo kiekvieną dieną ir visi būtume laimingesni. Rytojui reikia nedaug.

Jūsų G.

Rodyk draugams

Kaip patikrinti ar veikia visi klaviatūros raidžių mygtukai?

Neslėpsiu savo simpatijų vieninteliams neprijaukinamiems gyvūnams lapėms. Šiandien guglinau gražaus paveiksliuko su rudąja lape, key words buvo brown fox. Išmetė daug paveiksliukų ir keli iš jų buvo ruda lapė šokanti per gulintį šunį. Keista kombinacija, pamaniau, bet jei toks paveiksliukas ne vienas… Suvedžiau į wiki ir greit gavau atsakymą.

Žodžių kombinacijoje “the quick brown fox jumps over the lazy dog” yra visos angliškos abėcėlės raidės, todėl taip galima patikrinti kompiuterio ar rašymo mašinėlės klaviatūrą.

Šis junginukas taip paplito, jog buvo pradėtas naudoti mene, greit atsirado marškinėliai, maišeliai ir kiti atributai su lape, šokančia per šunį, ar tiesiog išmėtytais žodžiais.

Tiesa, kartais galūnės varijuoja nuo -s iki -ed, dažnai iliustracijose praleidžiami žodžiai ar jie pakeičiami simboliais, bet originalas yra “the quick brown fox jumps over the lazy dog”. O jei pamatytum tiesiog šuns ir lapės kombinaciją-nebesistebėk, tai reiškia tą patį.

Tai ar veikia visi tavo klaviatūros raidžių mygtukai?

G.

Rodyk draugams