BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

In love with Barcelona

Labas.

Praėjo keturios dienos po grįžimo į Lietuvą iš Ispanijos. Turėčiau sakyti, jog pasiilgau namų, gimtosios Lietuvos, savos kalbos, bet… taip nėra. Tiesą pasakius, nesijaučiu čia labai laiminga. Gal dėl to, kad trūksta to ėjimo per miestą ir stebėjimosi viskuo, sėdėjimo metro ir džiugesio, kad nesupranti kas ką aplink kalba ir kai tai visai neįdomu, kai atsijungi nuo visko. O gal tiesiog trūksta saulės šilumos ir šviesos, kuri, be abejonės, praskaidrina nuotaiką ir priverčia nejučia šypsotis.

Tikriausiai tai dėl viso to, ką radau ir palikau ten. Pasilikau tik geriausius atsiminimus ir, jei kas pasiūlytų grįžti, negalvodama sutikčiau. Jei reikia įvertinti kelionę, ji - labiau nei labai gera.

Keliavom dviese su Karoliu.

Viskas prasidėjo nuo to, kai tėtis, kuris turėjo nuvežti iki oro uosto, jau išvažiavus, sužinojo, kad reikia vežti ne į Vilniaus oro uostą. Skridom Ryanair iš Kauno į Hahn, važiavome pusantros valandos autobusu iki Frankfurto ir apsistojome hostelyje, kuris yra raudonųjų žibintų kvartale. Atitinkamos spalvos vitrinų lempos, iškabos ir apsauginiai prie klubų, pora menkai apsirengusių mergaičių… Tiesa, tai nėra taip baisu, kaip skamba, o hostelio prižiūrėtojų paklausus, ar lauke gatvėmis vaikščioti saugu, jos tiesiog atsakė “Why not?” Akivaizdu, kad mes jau nebe Lietuvoje. Pučiant smarkiam vėjui ir sningant apėjome Frankfurto centrą ir nuklydome prie Maino. Įspūdingas vaizdas. Prigriebėm po butelį Beck’s ir laukdami tolesnių įspūdžių nuėjome miegoti. Ryte pasidarėm skanius pusryčius geležinkelio stotyje ir pradėjom turą po miestą.

Radom daug dangoraižių, nuostabią upės pakrantę, gražius medžius, meškiukų parduotuvę, jaukų senamiestį, metalinę judančią skulptūrą, uždarytą botanikos sodą, daug entuziastingų sveikuolų bėgiojančių net per smarkų vėją ir sniegą, dar daugiau futbolo gerbėjų su alumi, Starbucks ir azijiečių virtuvės restoraną… dar niekada nebuvau valgius tokios skanios sriubos su krevetėmis, pievagrybiais ir kokosų sultimis. Spėju, čia Tailandietiška.

Vakare patraukėme link kitos nakvynės vietos - oro uosto, kuriame miegojo išties neįtikėtinas skaičius žmonių pačiais įvairiausiais būdais ir pozom. Beje, 2 valandą nakties Hahn oro uosto grindis valo su siaubingai burzgiančia mašina…


Čia susipažinome su broliais lenkais, rusais ir studentu Acim, kuris šiuo metu gyvena Barselonoje. Jis pasiūlė mus apgyvendinti ir aprodyti miestą. Negalėjau tuo patikėti. Nusiprausiau oro uosto tualete, susipakavau miegmaišį, išgėriau puodelį šiltos arbatos ir ryte į Barseloną skridome jau tryse.

Apsigyvenome pas Acim, kuris nuomoja butą ir gyvena su nuomininku. Dar niekada gyvenime nesu sutikus tokių paslaugių, gerų ir pasitikinčių žmonių. Didelis ačiū jiems už šilumą, rūpestį, draugiškumą ir visa kita.

Tiesą pasakius, jau besileidžiant lėktuvui žemyn, buvau užburta begalinės jūros, laukų margumyno ir saulės…

Aš nenoriu daug pasakoti apie pačią Barseloną. Galiu tik pasakyti, jog čia nuostabu ir kiekvienas turi tai pajausti. Kai užsimerkiu ir stengiuosi ją prisiminti, ko net nereikia daryti, nes vaizdas atsiranda tuoj pat; aš tą miestą įsivaizduoju geltoną, su daug palmių ir mažyčių siaurų gatvelių, kuriom vaikšto Viduržemio vėjas…

Iš tiesų įsimylėjau Barseloną ir Gaudį.

Dabar galiu pasakyti, kad ją, Barseloną, ir pažįstu. Visą laiką prabuvau navigatorium ir išnaršiau žemėlapį besijuokdama iš Karolio, jog jis nesupranta nei kur esam, nei kur eit.

Trys nuostabios dienos su daugybe besišypsančių žmonių, salsa brazilų bare, magnetukų pirkimais, kebabų valgymais, juoku skambančiu per visą miestą, ispanais, nekalbančiais angliškai, nuostabia Acim arbata, sniegu, kurio  tiek  daug barseloniečiai nematė bent 25metus ir nustebę filmavo, fotografavo, žaidė juo, daug saulės, šlapiais batais, papūgom, egzotiškais augalais, nuostabiais atsiveriančiais vaizdais nuo Olimpinio miestelio aikštės…

Buvo liūdna pagalvoti, kad kitą dieną iš pat ryto išvykstam.

Bet atostogos netikėtai prasitęsė. Dar viena diena. Mes pavėlavome į savo skrydį, o Ryanair’as, galit net nesvajot, savo klientų nelaukia, nes bilietai per pigiai kainuoja tam, kad jie gaištų savo brangų laiką.

Buvo daug streso, pykčio, net ašarų. Važiuodama į oro uostą net nenorėjau pagalvoti apie tai, kad galime nespėti. Bet

Tebūnie tai yra gera patirtis. Kelionė prarastų savo spalvas be šito. Grįždami į savo “namus” sutikome nuomininką, kuris supratęs, jog kažkas negerai, tiesiog ištiesė ranką su raktais saujoje.

Taigi, paskutinė diena Barselonoje ir, kaip Acim, sakė, ta ketvirtoji, kurios reikia, kad pažintum visą miestą…

Visa tai buvo be galo gaila palikti. Kita vertus, tai buvo nepakartojamas nuotykis, o Barselona, be jokių išimčių, vėl atsiduria mano ateities planuose. Grįžome per Helsinkį. Pavargę, laimingi, pilni įspūdžių ir noro pažinti dar daugiau.

Jei reiktų dabar pasirinkti kur atsibusti iš sapno, tikriausiai jau nuspėji, kur norėčiau atsidurti… Barselona yra must-see vieta. Linkiu jums kuo daugiau kelionių ir įspūdžių.

p.s. mylėkim savo Lietuvą, Acim ją įsimylėjo iš nuotraukų ir sakė, jog būtinai aplankys!

Jūsų G.

Nuotr. Karolio Bivainio

Rodyk draugams

Little Black Dress

Vyriškos giminės atstovai perjungti kito tinklapio neturėtų. :)

Žodžiu, dėl jų greitai ir trumpai perbėgsiu apie mažą juodą suknelę, kuri, sako, turėtų būti kiekvienos moters spintoje. Ji gali virsti ir paprasta kasdieniška suknute ir atrodyti prabangiai su atitinkamais aksesuarais. Viena mergina sugalvojo idėją: 365 dienas per metus (t.y. kiekvieną mielą dieną) rengtis ta pačia little black dress, tik naudoti prie jos skirtingus aksesuarus. Projektas eina į pabaigą ir žiūrint kiekvienos dienos nuotraukas, galima tik pasakyt, kad tai tikrai įspūdinga. Graibstom idėjas ir stebimės visi ČIA.

Atrodo, kiek nedaug reikia, kad atrodytume išskirtinai stilingi… drąsos. Jos ir linkiu. Sėkmės improvizuojant. :*

G.

Rodyk draugams

Rudeniškomis nuotaikomis

Kažkas man pasakojo, jog yra knyga, kurioje sakoma, jog mes gyvename vasarą, viskas vyksta tuo metu, kiti metų laikai skirti apmąstymui, prisiminimams, tuo metu mes mirštame ir prisikeliame kitais metais vėl gyventi saulėtuoju laikotarpiu. Ruduo išties man atneša prisiminimus, o vasara-mano laikas, bet šį kartą turiu daug lūkesčių ir planų, norisi, kad viskas klostytųsi tik gerai. Daug pasikeitimų. Jau to reikia ir norisi. Manau, ne vienam ruduo siejasi su darbymečio, mokslų pradžia, ilgais vakarais ir lietumis.

Paulius Norvila

Čia kartais žaibuoja

nusirenk,
pažiūrėsim kurioj upės vietoj jos neršia,
visos žuvys didesnės nei sprindis,
mažesnės nei du,
pažiūrėsim tinklus kur geriausia
prieš naktį užmesti,
kur geriausia miegoti, kai niekas
nenori namo.

nusirenk,
ir nekils abejonių,
dėl karo, dėl dievo,
dėl kvailų pranašų, kurių žinios kvailesnės nei mes
ir nekils abejonių dėl visko,
dėl visko kas lieka,
nes kas lieka bus tai, ko seniai negalėjom pakęst.

nusirenk,
dar prieš tai, kai danguj septyni dangaus kūnai
suformuos tris kelius, kad aklieji galėtų pareit,
dar prieš tai, nes po to bus vėlu,
o žinai,
kai vėlu taigi būna
daug sunkiau, daug lengviau,
viskas būna tikriausiai kitaip.

Rodyk draugams

Alessandro Baricco

Kai ką nors pasigaunu ant bangos, tai nepaleidžiu ilgai. Dabar užsisėdėjau ant Alessandro Baricco knygų (skaitau jau penktą) ir jau jaučiu, kaip kartais panašius į jo siužetus, mintis, perkeliu į savo gyvenimą. Žinai, būna toks jausmas, kad vyksta kaip kokioj istorijoj ar filme. Kartais, kai kažką papasakoju, man sako: “Čia atrodo, lyg filme būtų vykę.” Na taip…kaip dažnai gali sutikti vaikiną, plaukiantį baidare Vilnele ir po to su juo taip susibendrauti, jog tampi visiškai addicted arba vidury nakties lipti į antrą aukštą surūdijusiom ugniagesių kopetėlėm, nes draugės senelis iš pykčio, kad negrįžtam, užrakina duris? Kartais tai atsitinka netikėtai, matyt, traukiu tokius dalykus, kartais specialiai. Vakar parašiau draugui laišką ir lėkiau jau beveik naktį įmesti į dežutę, paskambinusi į 7 butą ir pasakiusi, kad čia nešiojam skrajutes. Juokingiausia, kad tas draugas tikrino el.paštą, ne tikrą. Negi mes taip atpratę gauti popierinius mail’us?

Šį kartą ne apie save. Noriu perkelti porą ištraukų iš Alessandro Baricco knygų, kurios yra mažų mažiausiai fantastiškos.

“Jūra vandenynas”

- Kur yra jūros akys?

- …

- Juk ji jas turi, tiesa?

- Taip.

- Tai kur jos, po galais, yra?

- Laivai.

- Ką “laivai”?

- Laivai yra jūros akys.

- O sudužę laivai? Audros, taifūnai, visi tie dalykai… Kodėl ji ryja laivus, jei šie yra jos akys?

Dadas suirzusiu veidu pasisuka į Bartelbumą, tardamas:

- Ar jūs… jūs niekada neužsimerkiate?

Viešpatie. Tas vaikas į viską turi atsakymą.

“City”

(…) žiauru, tokie dalykai gali išvaryti iš proto, ir aš ėjau iš proto, buvau dar vaikas, vaikas nepajėgia gintis, vaikai yra siaubingi, bet nuo kai kurių dalykų jie nepajėgia apsiginti, kaip ir tada, kai mušami, ką gali padaryti vaikas, nieko negali padaryti, aš nieko negalėjau padaryti, ėjau iš proto, ir tiek, o vieną dieną motina pasikvietė mane ir papasakojo apie Evą Braun. Puikus pavyzdys. Hitlerio duktė. Ji man pasakė, jog turiu galvoti apie Evą Braun. Jai pavyko, tau irgi gali pavykti, pasakė. Keista buvo kalba, bet tiko. Ji man pasakė, kad kai jis pagaliau nusižudė, prarijo cianido tabletę, ji nusižudė kartu su juo, ten pat, bunkeryje. Ir blogiausias tėvas turi kažką gero, pasakė. Ir kad tą kažką reikia išmokti mylėti. Susimąsčiau. Įsivaizduodavau, kuo tas Hitleris galėjo būti geras, ir kurdavau istorijas, pavyzdžiui, kaip vakare grįžta pavargęs namo,kalba pusbalsiu, atsisėda prieš židinį įsmeigęs akis į ugnį ir mirtinai pavargęs, įsivaizduodavau, kad aš Eva Braun, mergaitė šviesiomis kasomis, baltomis iš po sijono kyšančiomis kojinėmis, ir žiūrėdavau į jį nesiartindama, iš gretimo kambario, o jis būdavo toks nuostabiai pavargęs, visas apsitaškęs krauju, toks gražus su uniforma, negalėdavai atitraukti nuo jo akių, ir kraujas išnykdavo, likdavo tik nuovargis, nuostabus nuovargis, aš stovėdavau ir dievindavau jį, paskui jis staiga pasisukdavo, pastebėdavo mane ir man nusišypsodavo, tada atsistodavo slegiamas savo akinamo nuovargio, prieidavo prie manęs, arti arti, ir susirangydavo greta:Hitleris. Mirtinas jausmas. (…) Paskui grįždavau prie Hitlerio ir vėl prie tėvo, taip varinėdavau savo vaizduotę pirmyn ir atgal, kad pabėgčiau nuo kančios, nuo tylos, nuo viso to mėšlo. Pavykdavo. Be keleto kartų pavykdavo. Puiku. Po kelerių metų žurnale perskaičiau, kad Eva Braun buvo ne Hitlerio duktė, o meilužė. Nežinau, gal žmona. Žodžiu, su juo gulėdavo. Tai buvo smūgis.

Rodyk draugams