Labas,

šiandien baigėsi mano košmaras-lakstymas su termosiukais, medžiagos apie kavą ir kavines rinkimas, grupioko skambučiai kokius pirkti puodelius, sausainius ir t.t. Trumpai tariant-atsiskaitėme darbą apie kavą. Rezultatais džiaugiuosi. Kadangi dažniausiai sutinkama filosofija dėstytojų tarpe-didžiausią balų sumą gali gauti Dievas, gavę 11/12 mes džiūgaujam.

Taigi, šiandien blog’e ir tau papasakosiu daugiau įdomybių apie kavą…

1. Kavos tėvynė-Etiopija, tačiau daugiausia jos išaugina Brazilija. Kava į Europą atkeliavo tik 17 a., bet būtent po šito tapo didžiuliu verslu.

2. Kavos pupelių rūšys yra tik DVI: arabica(didesnės) ir robusta(mažesnės, rūgštesnės).

2. Kava auga tik tropikų ir subtropikų klimato juostose, todėl nusprendę sumažinti savo išlaidas “ant” kavos bandydami užsiauginti savo, vargu ar pavyks :) Be to, vienas kavamedis vidutiniškai užaugina tik 0.6 kg derliaus!

3. Daugiausia kavos suvartoja Norvegai-vienam per metus tenka virš 10kg, kai tuo tarpu Lietuvoje tik 2kg žmogui.

4. Deja, Lietuviai vis dar renkasi prastesnę ir, žinoma, pigesnę kavą.

5. 2002-2007 m. Lietuvoje kasmet suvartojimas ūgteldavo dešimtadaliu, o verslininkai sako, jog kavinių rinka vis dar nėra užpildyta. Puiki idėja verslui?

6. Brangiausia kava pasaulyje-”Kopi Luwak” (kilogramo kaina ~300-400 dolerių). Ypač gurmaniška!! Manau, kad ne vienas sutiktų primokėti, kad tik nereiktų jos gerti. Čia gali pažiūrėti, kodėl: http://www.farwater.eu/kopi-luwak-kava.htm

Nebežinau, ką pridurti. Gal tik tai, jog labiau pasidomėjus kava, pamėgau ją, susižavėjau kilme ir ilga jos istorija, atsisakiau “Negerk kavos-nesveika”. Gal žinodami daugiau apie kitą maistą jis taip pat pasidarytų skanesnis?

Su šypsena-jūsų G.

Patiko (0)

Rodyk draugams