Labas! Vėl turiu tau kai ką papasakoti…

Šiandien, susėdę šešiese universitete ir padarę mini susirinkimą, aptarėm vieną atsiskaitymo darbą. Mūsų tema - kava, jos kultūra, verslas. Prigalvojom idėjų, po truputį pradėjo suktis mintys, kaip čia įdomiau, geriau viską padaryti. Vakare su drauge, ieškodamos kavos pupelių bei kavų aprašymų, apėjom senamiesčio “Gurmans” bei “Skonis ir kvapas” parduotuvėles. Vien atidarius duris, pasitinka be galo maloni, jauki atmosfera ir nuostabus įvairių arbatų, kavų kvapų mišinys, suskamba durų varpelis. Pamaniau, kad būtent tokia yra mano įsivaizduojama žiema…

Iki dabar naršiau internete, ieškodama medžiagos apie kavą ir labai noriu šiek tiek pasidalinti radiniais ir su jumis. Ankščiau vengdavau kavos, bet dabar mano nusistatymas prieš ją gerokai sumažėjo. Taigi, keli faktai apie gėrimą, kurį vartoja beveik visas pasaulis, dėl kurio ankščiau kilo karai, o kavinukių verslininkai grumiasi dėl rinkos ir bando patraukti savo išskirtinumu, patiekimu bei atmosfera kuo daugiau klientų. Galiu išduoti, jog prognozuojama, kad kavos suvartojimas pasaulyje 2010-aisiais pasieks 7 mln. tonų per metus. Stebuklingas gėrimas?

  • Kava yra gera priemonė nuo nuovargio, ji stiprina skrandį, mažina galvos skausmą (sumažėjusio kraujospūdžio atvejais).
  • Kava skatina virškinimo procesus ir, geriama be pieno ir cukraus, neturi nė vienos kalorijos.
  • Kava gydo stiprų kosulį.
  • Kava suteikia žvalumo - tai viena seniausių ir puikiausių jai priskiriamų savybių. Tik viena savybė iš visų gerųjų savybių sąrašo neatitinka tikrovės- kava nesustabdo alkoholio poveikio ir neišblaško jo sukelto nuovargio. Netgi priešingai - karšta kava padidina alkoholio poveikį.Kai kurie žmonės, ilgą laiką vartojantys stiprią kavą, sunkiai užmiega. Nors kai kuriuos kava, priešingai, veikia migdančiai.

Tiesa, nereikėtų daug kavos gerti esant stresui ir nuovargiui. Protingiausia pirmiausia pailsėti ir tada suteikti sau žvalumo puodeliu geros kavos. Neigiamą poveikį daugiausia sukelia jeigu vartojama sena, ilgai stovėjusi, perskrudinta, trumpai tariant, nekokybiška kava.

Taigi, rekomenduoju kartais pasimėgauti šituo stebuklu, pirktis kavą tokiose parduotuvėlėse, kaip šiandien lankiausi aš - ją ten vietoj ir sumala, gražiai aptarnauja, nusišypso ir dar geros dienos palinki, o skonis nepalyginamas su tuo, ką mes galime gauti supermarkete.

Šiandienai tiek. Kitą savaitę papasakosiu daugiau… Susitinkam prie puodelio kavos?

Jūsų G.

Patiko (0)

Rodyk draugams