BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kava kava kava

Labas,

šiandien baigėsi mano košmaras-lakstymas su termosiukais, medžiagos apie kavą ir kavines rinkimas, grupioko skambučiai kokius pirkti puodelius, sausainius ir t.t. Trumpai tariant-atsiskaitėme darbą apie kavą. Rezultatais džiaugiuosi. Kadangi dažniausiai sutinkama filosofija dėstytojų tarpe-didžiausią balų sumą gali gauti Dievas, gavę 11/12 mes džiūgaujam.

Taigi, šiandien blog’e ir tau papasakosiu daugiau įdomybių apie kavą…

1. Kavos tėvynė-Etiopija, tačiau daugiausia jos išaugina Brazilija. Kava į Europą atkeliavo tik 17 a., bet būtent po šito tapo didžiuliu verslu.

2. Kavos pupelių rūšys yra tik DVI: arabica(didesnės) ir robusta(mažesnės, rūgštesnės).

2. Kava auga tik tropikų ir subtropikų klimato juostose, todėl nusprendę sumažinti savo išlaidas “ant” kavos bandydami užsiauginti savo, vargu ar pavyks :) Be to, vienas kavamedis vidutiniškai užaugina tik 0.6 kg derliaus!

3. Daugiausia kavos suvartoja Norvegai-vienam per metus tenka virš 10kg, kai tuo tarpu Lietuvoje tik 2kg žmogui.

4. Deja, Lietuviai vis dar renkasi prastesnę ir, žinoma, pigesnę kavą.

5. 2002-2007 m. Lietuvoje kasmet suvartojimas ūgteldavo dešimtadaliu, o verslininkai sako, jog kavinių rinka vis dar nėra užpildyta. Puiki idėja verslui?

6. Brangiausia kava pasaulyje-”Kopi Luwak” (kilogramo kaina ~300-400 dolerių). Ypač gurmaniška!! Manau, kad ne vienas sutiktų primokėti, kad tik nereiktų jos gerti. Čia gali pažiūrėti, kodėl: http://www.farwater.eu/kopi-luwak-kava.htm

Nebežinau, ką pridurti. Gal tik tai, jog labiau pasidomėjus kava, pamėgau ją, susižavėjau kilme ir ilga jos istorija, atsisakiau “Negerk kavos-nesveika”. Gal žinodami daugiau apie kitą maistą jis taip pat pasidarytų skanesnis?

Su šypsena-jūsų G.

Rodyk draugams

In coffee we trust?

Labas! Vėl turiu tau kai ką papasakoti…

Šiandien, susėdę šešiese universitete ir padarę mini susirinkimą, aptarėm vieną atsiskaitymo darbą. Mūsų tema - kava, jos kultūra, verslas. Prigalvojom idėjų, po truputį pradėjo suktis mintys, kaip čia įdomiau, geriau viską padaryti. Vakare su drauge, ieškodamos kavos pupelių bei kavų aprašymų, apėjom senamiesčio “Gurmans” bei “Skonis ir kvapas” parduotuvėles. Vien atidarius duris, pasitinka be galo maloni, jauki atmosfera ir nuostabus įvairių arbatų, kavų kvapų mišinys, suskamba durų varpelis. Pamaniau, kad būtent tokia yra mano įsivaizduojama žiema…

Iki dabar naršiau internete, ieškodama medžiagos apie kavą ir labai noriu šiek tiek pasidalinti radiniais ir su jumis. Ankščiau vengdavau kavos, bet dabar mano nusistatymas prieš ją gerokai sumažėjo. Taigi, keli faktai apie gėrimą, kurį vartoja beveik visas pasaulis, dėl kurio ankščiau kilo karai, o kavinukių verslininkai grumiasi dėl rinkos ir bando patraukti savo išskirtinumu, patiekimu bei atmosfera kuo daugiau klientų. Galiu išduoti, jog prognozuojama, kad kavos suvartojimas pasaulyje 2010-aisiais pasieks 7 mln. tonų per metus. Stebuklingas gėrimas?

  • Kava yra gera priemonė nuo nuovargio, ji stiprina skrandį, mažina galvos skausmą (sumažėjusio kraujospūdžio atvejais).
  • Kava skatina virškinimo procesus ir, geriama be pieno ir cukraus, neturi nė vienos kalorijos.
  • Kava gydo stiprų kosulį.
  • Kava suteikia žvalumo - tai viena seniausių ir puikiausių jai priskiriamų savybių. Tik viena savybė iš visų gerųjų savybių sąrašo neatitinka tikrovės- kava nesustabdo alkoholio poveikio ir neišblaško jo sukelto nuovargio. Netgi priešingai - karšta kava padidina alkoholio poveikį.Kai kurie žmonės, ilgą laiką vartojantys stiprią kavą, sunkiai užmiega. Nors kai kuriuos kava, priešingai, veikia migdančiai.

Tiesa, nereikėtų daug kavos gerti esant stresui ir nuovargiui. Protingiausia pirmiausia pailsėti ir tada suteikti sau žvalumo puodeliu geros kavos. Neigiamą poveikį daugiausia sukelia jeigu vartojama sena, ilgai stovėjusi, perskrudinta, trumpai tariant, nekokybiška kava.

Taigi, rekomenduoju kartais pasimėgauti šituo stebuklu, pirktis kavą tokiose parduotuvėlėse, kaip šiandien lankiausi aš - ją ten vietoj ir sumala, gražiai aptarnauja, nusišypso ir dar geros dienos palinki, o skonis nepalyginamas su tuo, ką mes galime gauti supermarkete.

Šiandienai tiek. Kitą savaitę papasakosiu daugiau… Susitinkam prie puodelio kavos?

Jūsų G.

Rodyk draugams

Nemiga

Labas.

Tikiuosi tavo naktys būna ramios, sapnai gražūs arba tu visai jų neprisimeni.

O aš ką tik varčiausi lovoje pusantros valandos stengdamasi įsipatoginti ir rastį tą padėtį, kad galėčiau saldžiai užmigti. Viskas veltui, skauda kojas, erzina mintys apie laukiančius darbus… Atsimerkiau, susidėjau rankas už galvos, apžiūrėjau kambarį. Naktį jis atrodo skirtingai. Tada viskas atrodo kitaip. Daiktai, rodos, pakeičia formas ir stovi tokie ramūs. Pavydžiu. Norėčiau galėti nieko neveikti savaitę, dvi. Daugiau neiškęsčiau.

O dabar toks laukimo jausmas, tik nežinau, ko. Galėčiau porą savaičių pabūt lempa, pakabėčiau žemyn galva ir gal viskas sugrįžtų į savo vietas…

Filmuose rodo, kaip tie, kas negali užmigti, eina šilto pieno. Bandysiu tą patį daryti su arbata. Tikiuosi, suveiks.

Labanakt*

Jūsų G.

Rodyk draugams